Elektronik sigaranın faydaları

Elektronik sigara ya da e-sigara, sigara içmeyi azaltmak isteyen sigara içicileri içindir. Bu küçük cihazlar sigara tütünü eylemini taklit etmek için tasarlanmıştır ve hiçbir şekilde sigara bırakma için bir ilaç değildir. Bununla birlikte sigarayı bırakmak için bir yardım olarak düşünülebilir.

 

Sigarayı bırakmayı düşünen her sigara içicisinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli elektronik sigara türleri bulunmaktadır. Pazardaki uzman mağazalarda, eczanelerde veya internetteki modellerde en iyi ürünü seçmenin zorlaştığı bir bir noktada bulunduğumuzu söyleyebiliriz. Fransa’da elektronik sigara satışında uzmanlaşmış yaklaşık 150 mağaza var. Ancak e-sig (e-sig: sigara içenler) tarafından tercih edilen en popüler mağaza Amazon gibi web siteleridir.

Gelecekteki elektronik sigaralarınızı seçmenize yardımcı olmak için karşılaştırmalı kılavuzumuz bazı temel ipuçları sunmaktadır. Her şeyden önce bu cihazın genellikle üç bölümden oluştuğunu bilin. Şarj edilebilir bir batarya, bir tank, direnç ve muhtemelen de bir diyot. Bu parçaların kombinasyonu buhar üretmeyi mümkün kılar. Normal sigara gibi sigara içmemek daha ileri gitmek için bu makalenin geri kalanını okumanızı öneririz.

 

 • 1 Neden elektronik sigara almalıyız?
  • 1Normal sigara ve elektronik sigara arasındaki fark
  • 2Fiyat
  • 3Teknoloji
   • 3.1Ø  Batarya
   • 3.2Ø  Kartuş
   • 3.3Ø  Buharlaştırıcı
   • 3.4Ø E-Sıvı
  • 2Elektronik sigaraların avantajları

Neden elektronik sigara almalıyız?

Elektronik sigara öncelikli olarak sigara içmeyi azaltmak isteyen sigara içenler içindir. Sigara tütünü eylemini simüle edebilir. Elektronik sigara tankında bulunan e-sıvının farklı lezzetlerini tadarken fiyat, sağlık veya kullanım kolaylığı açısından birçok avantajı vardır.

 

Normal sigara ve elektronik sigara arasındaki fark

Gerçek bir sigaradan farklı olarak elektronik sigara toksik veya kanserojen maddeler içermez, katran veya karbon monoksit içermez. Elektronik sigara tarafından üretilen buhar, yanma yoluyla değil ısıtılarak buharlaşmadan kaynaklanır. Artık pasif içicilik yok, burunlara daha fazla koku ya da yanık yok. E-sigarayı normal bir sigaradan ayıran en önemli özellikler bunlardır.

 

Fiyat

Elektronik sigara ana değeri uygun fiyatıdır. Gerçek sigaralardan çok daha ucuza mal oluyor. Gerçekten de standart bir tüketim için bu cihazın fiyatı günde bir paket sigara için ayda 50 Euro iken normal sigarada ortalama 160 Euro’dur. Küçük bir hesaplama yaparak aylık fiyat farkını çabucak fark edebiliriz. Tütünden e-sigaraya geçmek isteyen yoğun bir sigara içen için bir yılda elde edebileceği tasarruflar önemlidir.

 

 

 

 

 

Teknoloji

Elektronik sigara devrimci bir teknolojinin meyvesidir. Üreticiler, e-sigara içicisi olarak da bilinen içicilerin beklentilerini karşılamak için sürekli olarak ilerleme kaydediyorlar. Bu aparat genel olarak üç parça ile birbirine bağlı elemandan oluşmaktadır. Bir batarya, bir atomizer ve bir tank.

 

 

 

 

Ø  Batarya

Adından da anlaşılacağı gibi, elektronik sigara şarj edilebilir bir batarya veya batarya ile çalışır. Bazen tek kullanımlık ürünlerdeki elektronik sigaraların çoğuna karşılık gelir. Yeniden kullanılabilir cihazlarda, bir şarj cihazı veya USB kablosu ile şarj edilebilen düşük voltajlı bir batarya kullanılır. Ne kadar güçlü olursa, çok sigara içenlere daha fazla buhar üretir. Bir e-sigara pilini seçmeden önce, boyutun kendi otonomisini belirlediğini bilmek önemlidir. Ne kadar büyükse, otonomisi o kadar büyük olacaktır. Bu ölçüt hafifçe alınmaz, özellikle de buharlaştırıcıyı dışarıda çalışıyorsanız. Çünkü e-sigara pilinin nasıl şarj edileceği sorusunu sormak zorundayız.

 

Ø  Kartuş

Elektronik sigara, bir kartuş olarak da bilinen tanktaki sıvıyı ısıtmak suretiyle buhar üretir. Bu e-sıvı, kullanıcının ihtiyacına göre nikotin ile veya olmadan olabilir. Her durumda sigara içen sıvıyı emer, ardından bir direnç aracılığıyla buharlaşır. Buharlaşan sıvının buharını solumasına izin vermek için küçük bir deliği vardır. Bir kartuşun içi e-sıvı ile yeniden doldurulabilen nikotin ile ıslatılmış bir sünger bezinden oluşur. Piyasada eczanelerde veya internette önceden doldurulmuş kartuşlar da bulunmaktadır. Bir kartuşun uzun ömürlülüğü modellere ve markalara göre değişir, ancak durumlarda iyi kalitede bir kartuş on beş veya daha fazla klasik sigara gibi tükenir.

 

Ø  Buharlaştırıcı

Elektronik sigara oluşturan üçüncü eleman, atomizer olarak da adlandırılan buharlaştırıcıdır. Akünün bir ucuna takılır ve depo tarafından gizlenir. Atomizer daha sonra ikinci tarafından desteklenmektedir. E-sıvıyı dumanı simüle eden bir buhara dönüştüren bir ısıtma rezistansıdır. Diğer herhangi bir parça gibi bu eleman yıpranabilir ve e-sıvının tadını korumak için birkaç haftalık kullanımdan sonra değiştirilmesi gerekir. Bazı modellerde buharlaştırıcı ve kartuş, profesyonellerin « kartomizer » olarak adlandırdıkları tek bir bloktur. Güçlü bir motora sahip olduğundan ve bazen daha fazla miktarda e-sıvı sağladığından dolayı bir buharlaştırıcı kadar güçlüdür.

 

Ø E-Sıvı

Buharlaştırıcı tarafından teneffüs edilecek olan tankta bulunan bir sıvıdır. Çeşitli konsantrasyonlarda bitkisel gliserol ve propilen glikol (buhar üretmek için solventler) ve isteğe bağlı olarak nikotin ve aromadan oluşur. Şu anda e-sıvı çeşitli tatlar vardır: klasik, pamuk şeker veya farklı tatlar olarak da kahve veya nane…

 

Elektronik sigaranın avantajları

E-sigaralar, sigarayı bırakmak isteyen sigara içenler için birçok yararı olan devrimci bir buluştur. Henüz bir ilacı olmamasına rağmen sigara bırakma yardımı olarak kabul edilebilirler. Bu cihazlar genellikle tütün tüketiminde kademeli bir azalmayı teşvik etmek için kullanılır. Elektronik sigara da tütünden kurtuluş duygusunu yeniden kazanmaya yardımcı olur.

 

Elektronik sigaralar daha fazla sigara içmeyi azaltırsa, sağlık açısından faydası vardır ve koku unsurunu ortadan kaldırır. Ayrıca kardiyovasküler problemleri azaltırlar ve dişleri sarartmazlar.

 

 

 

Bu küçük araçlar sağladıkları tasarruf için sigara içenler tarafından beğenilenler arasında bulunuyor. Çok fazla sigara içenler elektronik sigara satın alarak çok büyük tasarruf sağlayabiliyor. Klasik sigara paketlerine ayda 150 € ‘dan fazla harcama yapmak yerine, gün boyu elektronik sigara için e-sıvı almak sadece birkaç Euro’ya mal oluyor.

 

Ayrıca elektronik sigaralar sigara içenler için optimal bir yaşam konforu sunar. Kullanıcılar sigara içmezler, etraflarındakileri rahatsız etmeden e-sigaralarını istedikleri yere götürebilir ve içebilirler. Ayrıca katran gibi zararlı maddeler içermezler.